21. SRPEN 2017

20.08.2017 23:50

 

KALENDARIUM

 

Události 21. srpna

 

Česko

  • 1944 – odjezd posledního transportu z romského koncentračního tábora v Hodoníně u Kunštátu do Osvětimi.
  • 1968 – Vojenský zásah armád pěti států Varšavské smlouvy (SSSR, Bulharska, MLR, NDR a Polska) v Československu v noci z 20. na 21. 8., a následná okupace Československa, která zastavila reformní proces Pražského jara. V té souvislosti vydáno Provolání Všemu lidu ČSSR.
  • 1969 – Masové demonstrace k prvnímu výročí vstupu cizích vojsk potlačeny ozbrojenými složkami. V Brně byli zastřeleni dva lidé.
  • 1980 – při vichřici padá památná lípa Kongresovka v Plasích.
  • 1989 – Během protestů proti sovětské intervenci z roku 1968 byli v Praze zatčeni představitelé maďarské opozice Tamás Deutsch a György Kerényi.
  • 2008 – česká oštěpařka Barbora Špotáková vítězí na Olympiádě v Pekingu v novém českém a evropském rekordu.

 

Svět

  • 1911 – Mona Lisa (na obrázku), slavná olejomalba od Leonarda da Vinciho, byla ukradena z muzea Louvre v Paříži.
  • 1942 – Začala bitva u Stalingradu, v níž Rudá armáda dobyla historické vítězství.
  • 1968 – Tragická nehoda autobusu s Orchestrem Karla Duby v Mongolsku, pád do propasti (zahynulo šest členů orchestru).
  • 1991 – Puč proti Michailu Gorbačovovi ztroskotal poté, co většina vojáků zachovala loajalitu sovětskému vůdci.

 

Narozeni 21. srpna

 

Česko

František Xaver Hodáč (21. srpna 1883 Brno  – 10. května 1943 Zlín)

Byl český politik a poslanec, publicista, otec herečky Nataši Gollové . Patřil k účastníkům Prvního československého odboje. Pocházel z rodiny známého brněnského advokáta a národovce Františka Hodače. Za první světové války byl tajemníkem brněnské odbočky Maffie a stoupencem T. G. Masaryka. V roce 1911 se stal tajemníkem Jednoty průmyslníků pro Moravu a Slezsko a blíže spolupracoval s řadou moravských a českých podnikatelů a průmyslníků - kupř. s Tomášem Baťou. Po válce se v letech 1918-1933 zastával funkci generálního tajemníka a později místopředsedy Ústředního svazu československých průmyslníků. Byl také členem bankovní rady a stoupencem ekonomické politiky Aloise Rašína. Jeho oponentem byl Karel Engliš. V letech 1929 až 1935 byl poslancem Kramářovy Národnědemokratické strany. Tvořil opozici hradní politiky, převážně zahraniční ztělesněné v Edvardu Benešovi, kritizoval jeho zahraničně politickou orientaci. V době krize se přikláněl spíše k diktátorskému režimu Mussoliniho Itálie, který v roce 1926 obdržel Řád Bílého lva za knihu o Janu Husovi: Giovanni Hus, il Veridico (Jan Hus, hlasatel pravdy). František Hodač je spolutvůrcem sjednocení pravicových sil do bloku Národní sjednocení, které vytvořil spolu s J. Stříbrným a profesorem F. Marešem. V letech 1940 až 1942 byl vedoucím národohospodářského oddělení Studijního ústavu ve Zlíně. Od roku 1942 byl krátce (do své smrti) členem dozorčí rady zlínské společnosti Baťa.

 

Svět

Josef Groll (21. srpna 1813, Vilshofen an der Donau, Bavorsko – 22. října 1887 tamtéž)

Byl bavorský sládek, tvůrce piva plzeňského typu. Pivovarnictví se učil u svého otce Josefa Grolla v rodinném pivovaru ve Wolferstetteru, též v Mnichově u tehdy proslulého Georga Sedlmayera a ve Vídni u uznávaného Antona Drehera. Oba učitelé to údajně neměli s Grollem jednoduché: vnímavý a šikovný učeň byl zároveň hrubý, umíněný, tvrdohlavý a bez sebekontroly. Nejspíš Martin Stelzer, stavitel měšťanského pivovaru, doporučil plzeňským měšťanům německého pivovarníckého mistra Josefa Grolla jako odborníka na pivo bavorského typu, které se mělo v nově stavěném pivovaru vařit. Při prvním jednání se plzeňští s Grollem nedohodli – Groll měl velké finanční nároky. Ale blížící se termín dokončení přiměl měšťany Grollovi vyhovět. Groll v novém pivovaru uvařil premierovou várku 5. října 1842. Říká se, že záměrně udělal chybu v technologickém postupu, aniž by dopředu znal výsledek – vařil podkvasené bavorské pivo, ale z odlišných českých surovin (žateckého chmele, měkké plzeňské vody a světlejšího sladu připravovaného anglickou technologií). První várka byla naražena 11. listopadu a ač nedopadla úplně dle očekávání, sklidila v hostincích „U bílé růže“ a „U zlatého orla“ na plzeňském náměstí veliký úspěch. Plzeňský kronikář poznamenal: „Jak zajásali pijáci, když seznali, jakou říznou, znamenitou chutí, při pivě dosud nepoznanou, honosí se tento domácí výrobek.“

 

Zemřeli 21.srpna

 

Česko

Kristián Kryštof Clam-Gallas (3. září 1771 - 21. srpna 1838)

Byl český šlechtic. Byl nejvyšším maršálkem Království českého a předsedouSpolečnosti vlasteneckých přátel. Po smrti svého otce Kristiána Filipa se stal jako jeho nejstarší syn dědicem jeho majetku. A podobně jako otec i on podporoval rozvoj hudby a výtvarného umění. Udržoval například pravidelný orchestr a zval významné hudebníky té doby jako byl například Ludwig van Beethoven. Ten pro manželku Kristiána Kryštofa (v té době ještě snoubenku), hraběnku Josefinu Karolínu Clary-Aldringen, která byla vynikající zpěvačkou, klavíristkou, hráčkou na mandolínu a byla také jednou z jeho lásek, tajně složil i dvě skladby pro cembalo a mandolínu a árii Ach krvelačný křivopřísežníku. Zřejmě je však nikdy nedostala. Hrabě sám navíc také maloval. Kristián Kryštof byl k lidem laskavý a na svých panstvích podporoval rozvoj školství a vzdělání. Umožnil také několika nadaným synům svých poddaných vystudovat. Jedním z nich byl i český malíř Josef Führich. Kristián Kryštof se přičinil o rozvoj lázní v Libverdě. Byly postaveny nové lázeňské pavilony a objeveny i nové léčivé prameny.

 

Svět

Ettore Arco Isidoro Bugatti (15. září 1881 Milán, Itálie – 21. srpna 1947) 

Ettore Bugatti přijíždí na výstavu ve Vídni v roce 1903.

Byl italský automobilový designér a konstruktér. Svůj první vůz navrhl už v devatenácti letech a v roce 1901 za něj dostal ocenění na milánském obchodním veletrhu. Tento vůz byl prodán Baronu de Dietrichovi z Niederbronnu, který začal Bugattiho sponzorovat, a vznikla tak první série vozů známých jako De Dietrichovy Bugatti. V krátké době si Bugatti udělal velmi dobré jméno, spolupracoval například s firmou Mathis a ve svých pětadvaceti letech se stal hlavním inženýrem ve firmě Deutz vKolíně. O pár let později se pokusil osamostatnit a v roce 1909 navrhl vůz poháněný čtyřválcovou čtrnáctistovkou a předvedl ji na pařížské motorshow, kde získal objednávky na další produkci. Po skončení 1. světové války Bugatti pokračoval ve stavbě soutěžních vozů a s týmem pěti vozů se zúčastnil v roce 1921 Voiturette GP v Brescii, kde obsadil první čtyři místa. To způsobilo velký úspěch modelu z Brescie a Bugatti si tak získal renomé jako konstruktér vozů pro soukromé závodníky. Postupem času ale začal být tento vůz na závodním poli porážen novějšími přeplňovanými vozy konkurenčních značek. V roce 1924 tedy Bugatti navrhl a zkonstruoval vůz, který z něj udělal legendu - Bugatti Typo 35, a roku 1928 luxusní typ Bugatti Royale, kterých se dodnes z celkového počtu sedmi kusů dochovalo šest.  

—————

Zpět