Chcete vědět jak dopadly víkendové akce na které jsme vás pozvali?

09.05.2010 21:43

    Sobotní benefiční koncert komorního souboru Melodia v kostelíku sv. Jakuba byl pro asi 50 účastníků nádherným zážitkem. Ukázalo se, že komorní hudba našemu kostelíku velmi sluší. Drobné skladby velkých mistrů v podání

prof. Františka Kobyláka  - housle

Jana Perglová - housle

Václav Vomáčka - violončelo a zpěv

Růžena Hašková - klavír

Ivana Ježkový  - zpěv

byly výtečně zvládnuty a odměnou celému souboru byl potlesk ve stoje. Závěrečnou " Tu naší písničku českou " si si někteří účastníci také zazpívali. Výtěžek tohoto benefičního koncertu, více jak 8000 Kč posílí naše bankovní konto na kterém soustřeďujeme finanční prostředky na opravy v kostelíku sv. Jakuba a restaurování jeho varhan.

Fotografie z koncertu najdete na adrese: picasaweb.google.cz/Podlesakovi/Koncerty2010#

 

 

    Nedělní turistický výlet, který pořádala TJ Sokol Stříbrná Skalice na Zlenicou Hlásku se rovněž vydařil a počasí také přálo. Jeli jsme vlakem ze Stříbrné Skalice do Hvězdonic a pak po pravém břehu Sázavy na Zlonickou Hlásku. Zejména pro děti byl převoz prámem přes řeku Sázavu zážitkem. Po obědě v restauraci Kormorán jsme se vydali po druhé straně řeky zpět do Hvězdovic  a pak vlakem do Stříbrné Skalice, kde se v restauraci na Marjánce naši turisté, kteří měli v nohách na 10 km pěší chůze odměnili zmrzlinovými poháry a jinými dobrotami.

O dobré náladě svědčí i fotografie na adrese: picasaweb.google.cz/Podlesakovi/Vylety2010#

—————

Zpět