Příjemné životní prostředí a jarní úklid

19.03.2012 13:14

 

    Jarní sluníčko nás o víkendu vylákalo na procházky a do přírody. Asi i vy jste byli překvapeni tím, že naše obec, okolí silnic, ulic a uliček připomíná jedno velké smetiště. Chudáci sněženky a další poslové jara vykvétají uprostřed igelitových pytlíků, PET lahví a dalšího odpadu. Na lukách tráva se začíná zelenat i na hromadách balíků a kulánů neuklizeného loňského a několik let starého sena.
 
    My dříve narození si pamatujeme, že vždy po MDŽ začalo období jarních úklidů. To aktivní občané poklízeli na veřejných a hlavně viditelných prostranstvích. Pravda je, že se do úklidu zapojili i ti ostatní a uklidili, zametli nejen před svým prahem, ale kolem celého pozemku a i ten příkop u silnice.
 
    Dnes tak nějak ten nepořádek za plotem vlastního pozemku nikoho nezajímá. Nezajímá bohužel ani orgány obce. Přitom ze zákona za čistotu příkopů u státních silnic a místních komunikací  odpovídá obec. Výmluva na nedostatek finančních prostředků není na místě. V obci máme jistě více jak 30 nezaměstnaných a ti pracovníci, kteří ještě v loňském roce pomáhali při úklidu již obec nezaměstnává. Proč? Vždyť v letošním roce dostane obec za nájemné a provoz kamenolomu 550.000 Kč. Tyto prostředky by měly být použity především na odstranění následků poškození životního prostředí jeho provozem.
 
    Jinak ovšem asi by nebylo od věci, pokusit se zorganizovat nějakou tu brigádu na úklid obce. Vždyť pohled ten nepořádek nám
kazí radost z jarního sluníčka.
 
Přišli by jste na takovou brigádu? Napište nám. Rádi váš názor zveřejníme.
 
 
 

—————

Zpět